Zobacz/
Zobacz

O firmie

Meble i wyposażenie w stylu industrialnym
My nie szukamy, my znajdujemy

Historia Maghaus

Nasze początki
to
tony czasopism wnętrzarskich.

Nasza historia rozpoczęła się w starej, nieistniejącej już bydgoskiej parowozowni, skąd udało się uratować jedną emaliowaną lampę z lat 60tych, model OBs3 w kolorze butelkowym i kultowy polski fotel projektu Józefa Chierowskiego model 366, który stoi gdzieć na półce w naszych magazynach, do dziś.

Icon 1 Icon 2 Icon 3

 Lampa przemysłowa Obs3 butelkowa Loft


Mag Haus powstało z gry słów. Mag, bo Magdalena, Mag bo magazyn.
Haus, bo Mirek od dawna interesował się filozofią i estetyką szkoły Bauhaus, więc wyszło Mag Haus.
Z niemiecka znaczy lubię dom:)

Pracownia Mag Haus swą działalność rozpoczynała od autorskich renowacji lamp przemysłowych wyprodukowanych w okresie po 1910, aż do lat 90tych.

Lampy industrialne
pochodzą/pochodziły z państwowych fabryk, obszarów militarnych, składów broni, terenów kopalń, lotnisk, hal produkcyjnych oraz magazynów znajdujących się na terenie Polski, Niemiec, Francji, Austrii, Słowacji i Czech. Obecnie stanowią one ważny element dekoracyjny i użytkowy mieszkań w stylu loftowym.

Dzięki takiemu początkowi rozwijamy nasze zainteresowania, które oscylują wokół wzornictwa okresu 1910-1990 i dzieląc się z wami naszą pasją wspólnie ratujemy wartościowe przedmioty oraz ponadczasową myśl wzorniczną. Częstokroć są to przedmioty o bogatej i wspaniałej historii, a każdy z nich ma własną, co czyni go unikalnym. Era przemysłowa bezpowrotnie przemija pozostawiając za sobą dawno zapomniane i porzucone meble, lampy, akcesoria. Kultowe lata 60 już nie wrócą.  Tylko My możemy cofnąć czas!
Zapraszamy do naszego świata.

Oferujemy bogatą kolekcję oryginalnych urządzeń oświetleniowych starannie restaurowanych z poszanowaniem ich bogatej przeszłości. Natomiast jeśli potrzebujesz mebli vintage typu komoda, szafka, krzesło, fotel,  sideboard napisz lub zadzwoń.

Historia Maghaus
Co robimy
Z kim pracujemy

Kiedyś, jeden z niedoścignionych dziś malarzy, który wyznaczył drogę i wykreował nowy nurt, a nazywał się Pablo Picasso, powiedział:

“Ja nie szu­kam, ja znajduję".

Meble i wyposażenie w stylu industrialnym.
My nie szukamy, my znajdujemy.

01

Znajdujemy

ponadczasowe wzornictwo: lampy loftowe, komody, fotele i krzesła vintage, stoliki kawowe industrialne oraz wiele innych nietuzinkowych wyrobów.

02

Proponujemy

oryginalne wzory i projekty z lat 1920 – 1990 z naciskiem na klasykę z połowy XX wieku. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne lampy przemysłowe, meble w stylu industrialnym oraz akcesoria.

03

Współpracujemy

z butikami z Kopenhagi, Amsterdamu, Berlina i Paryża.

04

Wysyłamy

Produkty w każdy zakątek świata: od Finlandii, przez Londyn, Paryż po Nowy Jork, Los Angeles, aż do Australii.

Dlaczego LOFT?

Nie każdy może sobie dziś pozwolić na zamieszkanie w przestrzeni starej fabryki, dlatego Maghaus pomoże Wam zadaptywać swoje mieszkanie lub dom w stylu industrialnym starając się zachować maksymum autentyzmu i charakteru metalowych konstrukcji.

Co przyświeca naszej pracy i jest jej głównym celem?

Ergonomia i estetyka. Krótko mówiąc: solidność, funkcjonalność i piękna forma.

Bardzo chętnie podejmujemy wyzwania dotyczące wykonywania zindywidualizowanych projektów mebli i konstrukcji industrialnych tzn. takich elementów wystroju wnętrz jak:

 • metalowe drzwi, metalowe świetliki i metalowe witryny
 • stalowe stojaki na wina
 • stoły ze starych desek
 • biurka loft
 • regały loftowe
 • lustra stalowe
 • drewniano stalowe półki
 • przeszklone drzwi i ściany industrialne
 • schody z metalową konstrukcją
 • metalowe regały z drewnianymi półkami
 • szafki ze stali
 • lampy industrialne z metalową obudową
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4